هلدینگ گردشگری

هدف از راه اندازی هلدینگ گردشگری

صنعت توریسم و گردشگری

آیا شما نیز به دنبال تاسیس و راه اندازی هلدینگ گردشگری هستید؟ آیا می دانید یک هلدینگ گردشگری بایستی چه ویژگی هایی را داشته و چه اهدافی را دنبال کند؟ از شما دوستان و همراهان خود دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست آورید.صنعت گردشگری و توریسم یکی از سه صنعت برتر جهان شناخته شده است که امروزه شما می توانید سرمایه گذاری های بسیار کلانی را در این صنعت مشاهده کنید. هر کشوری با توجه به پتانسیل های گردشگری خود برنامه ریزی های بسیار متفاوتی را در خصوص جذب گردشگران و مسافران انجام داده است تا از این طریق بتواند به راحتی تولید ناخالص کشور خود را افزایش دهد.

بی شک شوری در این زمینه موفق خواهد بود که از پتانسیل های بسیار مناسبی برخوردار باشد که این پتانسیل ها نیز شامل جاذبه های صنعت گردشگری، منابع طبیعی، زیرساخت های لازم و نیروی آموزش دیده برای استقبال از گردشگران خواهد بود. کشور ایرانی یکی از معدود کشورهایی می باشد که با با داشتن بالغ بر یک میلیون جاذبه ی گردشگری خود می تواند بهترین و بی نظیرترین کشورها برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران باشند.

مسئولان و مدیران فعال در این حوزه می توانند با تشخیص نیاز و تقاضای گردشگران، برنامه ریزی های بلند مدتی را برای توسعه این صنعت ارائه دهند که در حال حاضر چنین اقدام موفق انجام نشده است و کشور ایران با داشتن بهترین جاذبه های گردشگری هنوز نتوانسته مورد توجه بسیاری از گردشگران خارجی واقع شود.

هلدینگ گردشگری

هدف از تشکیل هلدینگ گردشگری

بی شک به دنبال عدم توجه بسیاری از مسئولان به صنعت گردشگری و توریسم شاهد تاسیس هلدینگ گردشگری در کشورمان هستیم که هر کدام از این شرکت ها با اهداف و چشم اندازهای تعریف شده تاسیس و راه اندازی شده اند. هلدینگ گردشگری یک شرکت خصوصی و تحت نظارت دولت می باشد، که فعالیت های بسیار سودمندی را در حوزه گردشگری انجام داده و مدیریت نوین را می توانید در هلدینگ گردشگری مشاهده کنید. توجه داشته باشید که هلدینگ گردشگری می توانید با سازمان ها و نهادهای بسیار متنوعی عقد قرارداد داشته و با اجرای برنامه های بلند مدت خود، صنعت گردشگری کشورمان را بهبود ببخشد.

هلدینگ گردشگر بهترین نمونه های مربوط به خصوصی سازی ابعادی از صنعت گردشگری می باشد چرا که بسیاری از محققان در این حوزه بر این باورند که در صورت خصوصی سازی شدن ابعادی از گردشگری می توان شاهد پیشرفت بسیار بی نظیری نیز در این صنعت شد. امروزه در بسیاری از کشورهای جهانی که حرف اول را در گردشگری می زنند می تواند، شاهد تاسیس صدها هلدینگ گردشگری باشید که هر کدام از آنها سعی دارند تا از این صنعت بی دود، سهمی را برای خود داشته و پتانسیل های کشور خود را به سایر گردشگران خارجی معرفی کنند.

راه اندازی هلدینگ گردشگری ما نیز با داشتن اهداف و ماموریت های بسیار بلند مدت خود توانسته است در سال های اخیر پیشرفت ها و موفقیت های بسیار زیادی را از خود نشان دهد. برداشتن گامی هر چند کوچک در این صنعت بسیار گسترده می تواند تاثیر بسیار مثبتی را از خود بر جای گذاشته و سودآوری بسیار خوبی را نیز برای کشورمان داشته باشد.

تاثیر هلدینگ گردشگری در توسعه پایدار

بی شک تمام مردم جهان با تعریف گردشگر و صنعت گردشگری آشنا هستند چرا که در سال های اخیر مقالات، مستندات و برنامه های بسیار مختلف برای شناسایی این صنعت در کل جهان صورت گرفته است. البته ر نظر داشته باشید که تعریف این صنعت برای بسیاری از کشورهای پیشرفته جهانی به صدها سال قبل باز می گردد. توجه داشته باشید که گردشگری  توریسم اهداف بسیار مهمی را دنبال می کند، که هلدینگ گردشگری نیز بایستی به این اهداف آگاه بوده و تمام برنامه های خود را در این راستا سوق دهد. هلدینگ گردشگری به خوبی می داند که توسعه پایدار یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف گردشگری می باشد. منظور از توسعه پایدار این است که از تمام منابع موجود در طبیعت به بهترین شکل ممکن استفاده شود و آن را برای نسل های آتی نیز حفظ نماییم.

متاسفانه بی رویه برخی از گردشگران و برنامه های گردشگری در جهان سبب شده است که برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی آسیب های جدی و جبران ناپذیری را تحمل کنند. هلدینگ گردشگری بایستی در تعریف چشم اندازهای خود حتما به این موضوع توجه ویژه ای را داشته باشد و سعی کند میراث باستانی کشور خود را به نسل های آینده بسپارد.

صنعت گردشگری

تاثیر صنعت حمل و نقل در صنعت گردشگری

یک هلدینگ گردشگری به خوبی می داند که صنعت گردشگری از ابعاد و بخش های بسیار متنوعی تشکیل شده است و بی شک یکی از مهمترین آنها، صنعت حمل و نقل است. بسیاری از محققان بر آن باورند که گردشگری، از یک صنعت تشکیل نشده است، بلکه ترکیبی از چندین صنعت مهم جانی می باشد. اولین وسیله حمل و نقل در سال 1500 بعد از میلاد مسیح در کشور مجارستان اختراع شد، که آن کالسکه ای بود که افراد را جا به جا می کرد. بعدا ز ن در سال 1825 شاهد تاسیس راه آهن در انگلستان و در سال 1908 نیز اولین اتومبیل ها روانه بازار شدند. همچنین اولین سفرهای هوایی نیز در سال 1919 شکل گرفتند. امروزه هر هلدینگ گردشگری به شرکت های مختلفی در صنعت حمل و نقل قرارداد بسته است تا از این طریق بتواند بهترین و بی نظیرترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهد.

Tags: , ,