درباره ما

درباره هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان

آنچه لازم است درباره هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان بدانید را در این متن به شما خواهیم گفت. شرکتی که سابقه‌ای درخشان در صنعت گردشگری و ایجاد رونق در بازار گردشگری داشته است. هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در سال 1385 توسط شرکت گردشگری سپهر سفر پارسیان تاسیس شد. اهداف کلی این شرکت، بهبود و رونق در خدمات گردشگری و توسعه‌ی فعالیت‌های مرتبط با گردشگری بوده است. در سطوح ملی و بین المللی فعالیت خود را آغاز کرده است.

تمامی مدیران و راه اندازان این شرکت، کارنامه‌ی درخشانی در عرصه میراث فرهنگی و گردشگری داشته‌اند. طرح شرکت هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در واقع خدمتی است که به صنعت و بازار گردشگری خواهد شد و طرح‌های آن تماما در راستای توسعه‌ی پایدار و رونق استانداردهای حرفه‌ای کشور است. وقتی می‌گویند که روزی تنها اقتصاد جهان، گردشگری خواهد بود، پس بر همه‌ی ما واجب خواهد بود که بر این مساله اهتمام بورزیم و در جهت عملی شدن اهداف کوتاه مدت و طولانی مدت گردشگری، سهم خود را ایفا کنیم.

صنعت گردشگری

آیا می‌دانید که گردشگری را پدیده قرن بیستم می‌دانند. پیش بینی‌ها برای این صنعت فراتر از فکر و تصور رفته است. چرا که میزان پیشرفت آن با توجه به مدت کوتاهی که از پیدایش آن می‌گذرد، باورنکردنی است. گردشگری در سطح جهانی مورد توجه و اهمیت قرار دارد. وقتی که تعداد گردشگران در سال 1950، بیست و پنج میلیون نفر بوده، در سال 2000 به 670  میلیون نفر رسیده، در سال 2011، 980 میلیون نفر و تخیمن‌ها برای سال 2020 این است که این مقدار به 1.6 میلیارد نفر برسد. آمار بسیار بالاست و بهتر است آن را بیش از پیش جدی گرفت.

در برخی کشورهای دنیا، صنعت گردشگری، پولسازترین صنعت به حساب می آید. ایران عزیز ما نیز با داشتن جاذبه‌های گردشگری زیاد در جای جای خود، پتانسیل جذب توریست از تمام دنیا را دارد. برای همین کافیست به زیرساخت‌ها و برنامه‌های توسعه‌ی آن دقت بیشتری شود. این همان چیزی است که هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان در تمام دوره‌های خدمت خود به دنبال آن بوده و هست.

توسعه گردشگری پایدار

از جمله مطرح‌ترین نوع گردشگری، گردشگری پایدار است. در گردشگری پایدار، هدف برآورده کردن نیازهای اکنون در حوزه‌ی گردشگری است به طوری که منابع و ارزش‌ها را برای نسل‌های آینده نیز محافظت و نگهداری کرد. امروزه اهداف تمام حوزه‌های مرتبط با گردشگری به سمت گردشگری پایدار سوق پیدا کرده است. صنعت گردشگری باید به گونه‌ای باشد که به دیگر جنبه‌های یک منطقه و محدوده آسیب وارد نکند.

ذی نفعان صنعت گردشگری

ذی نفعان صنعت گردشگری چه کسانی هستند؟ گردشگران، فعالان اقتصادی، مدیریت سیاسی و جامعه محلی از جمله ذی نفعان این صنعت هستند.

 • گردشگران: این گروه که اصلی‌ترین محصول این صنعت هستند، در واقع از این صنعت سود می برند. چرا که خواسته‌ها و نیازهای آنان در قالب این صنعت تحقق می‌یابد. در این گروه، تنوع بالایی وجود دارد.
 • گروه فعالان اقتصادی: این گروه که کارها و فعالیت‌های مرتبط با تامین کالاها و خدمات گردشگران را انجام می دهند نیز از ذی نفعان این صنعت به حساب می‌آیند. منظور از این گروه، رستوران، هتلداران، شرکت های حمل و نقل، دفاتر خدمات مسافرتی و عرضه کننده سوغات می‌باشد.
 • گروه مدیریت سیاسی: دو دیدگاه مدیریتی در مقصد وجود دارد.

دیدگاه مثبت: صنعت گردشگری را عاملی برای پیشرفت و ارتقا سطح اقتصاد ملی می‌دانند.

دیدگاه منفی: صنعت گردشگری، عاملی مخل و مزاحم برای دیگر جنبه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه است. برای همین توصیه می شود که در دنیای آموزشی کشور مقداری انعطاف پذیری وارد و آموزش برخورد با این موضوع تدریس شود.

 • جوامع محلی: می‌توان گفت که اصلی‌‌ترین ذی نفعان، همین جوامع محلی هستند که از مزایا و پیامدهای مثبت صنعت گردشگری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار خواهند شد.

ویژگی‌های صنعت گردشگری

 • صنعت گردشگری ناملموس و ناهمگن است به این منظور که نمی‌توان محصولات آن را در جایی خاص تولید و عرضه کرد. بلکه نیازمند بعد مکانی ویژه خود است. ناهمگن است، منظور این است که در جایی رونق زیاد و در جایی رونق کم دارد.
 • بازار گردشگری را بازاری فصلی می‌دانند. در تعطیلات و زمان‌های خاص زیاد و در زمان‌های دیگر کم است. برای همین دو عبارت “های سیزن” و “لو سیزن” در گردشگری مطرح است.
 • صنعت گردشگری صنعت چتری است. منظور از این کلمه این است که این صنعت؛ دیگر صنعت‌ها و حوزه‌ها را پوشش می‌دهد و برآنها تاثیرگذار خواهد بود.
 • خدمات و کالاهای صنعت گردشگری قابل انبار کردن و انتقال دادن نیستند. نمی‌توانیم صندلی‌های یک رستوران خوب را برداریم و در جایی دیگر ارائه دهیم.
 • بهره بردن از این صنعت مستلزم این است که یک تعامل مثبت میان عرضه کننده و متقاضی وجود داشته باشد. قیمت مطرح نیس، کیفیت در گردشگری ملاک است.
 • صنعت گردشگری، کارخانه و تولیدی ندارد. تنها باید با مدیریت اصولی و نهادهای کمکی این صنعت را رونق داد. پیش بینی می شود روزی تنها صنعت پولساز جوامع همین باشد.
 • صنعت گردشگری رشد بی نظیری را در طول دوره کوتاه پیدایش خود داشته است. حضور محصولات غیر ملموس چون شادی، خاطره، لذت، هیجان و غیره در این صنعت سبب شده است که در دل جوامع و اجتماع رخنه کند.

با توجه به موارد بالا، همکاری با شرکت‌هایی که در زمینه گردشگری و رونق آن کار می‌کنند، همچون هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان می‌تواند به نوبت خود سهم بسزایی در پیشبرد اهداف این صنعت داشته باشد.

آنچه هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان در افق خود می‌بیند

با مروری بر اهداف، فعالیت‌ها و معتمدین هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان شد، به وضوح نشان می‌دهد که این شرکت تا به امروز در خدمت رسانی و سرویس دهی خود موفق بوده است. برای همین هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان به دنبال قرار گرفتن در صدر برترین‌های حوزه‌ی تخصصی صنعت گردشگری داخلی است. به طوری که بتواند در تمام زمینه‌های بازار گردشگری، از تقاضا و عرضه، نقش مثبت و موثری را داشته باشد.

ایجاد تعامل و هماهنگی میان بخش‌های مختلف عرضه کننده و تقاضا از اصولی است که باید در این صنعت به آن توجه ویژه داشت. برای همین هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان، در نهایت آمادگی و تجربه، امکان قرارداد بستن با ارگان‌ها، سازمان‌ها و تمامی نهادهای دولتی و خصوصی را فراهم کرده است. راهی که بتوان با دلگرمی و یاری‌های جمعی، صنعت گردشگری داخلی را بهبود و تقویت کرد. هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان، مجموعه‌های فعال و خلاق خود را در سراسر کشور دارد.

چرا هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان

شرکت هلدینگ پارسیان از سال 1385 نیروی متخصص و کارشناس خود را در زمینه صنعت و بازار گردشگری به کار برده است. بالا بردن ارزش‌های کمی و کیفی خدمات گردشگری داخل کشور در سطح ملی و بین‌المللی همواره در دستور کار مدیران و برنامه ریزان هلدینگ پارسیان بوده است.

وقتی جهان به سمتی سوق پیدا می‌کند، که صنعت گردشگری، چهارمین صنعت پولساز دنیا است و پیش بینی‌های طوری است که روزی در مقام اول قرار می‌گیرد، پس ارزش شرکت‌های حامی و خدمات رسان، دوبرابر می‌شود. برای همین است که هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان تمام تلاش خود را می‌کند که در سطح بین‌المللی و جهانی بتواند بر مرزهای اقتصاد گردشگری ایران تاثیرهای مثبت بگذارد. از همین رو، اعتماد و همیاری‌های ارگان‌ها و نهادهای مرتبط در این راستا می‌تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.

مروری بر هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان

شرکت هلدینگ پارسیان توانسته است که در ردیف برترین‌های هلدینگ کشور قرار بگیرد. در عین حال تلاش‌ها و سرویس دهی‌ها به منظور پیدا کردن جایگاه جهانی ادامه دارد. رخنه کردن در ابعاد مختلف صنعت گردشگری بیس کار این شرکت است. ارائه‌ی جدیدترین خدمات، در تنوع بالا و در عین حال پایین آوردن هزینه‌ها از جمله اصول پایبندی این شرکت می‌باشند. به همین خاطر تیم متخصص و پویا در سراسر کشور به این شرکت پیوسته‌اند و هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان در عین حال آماده و پذیرای دیگر شرکت‌ها و ارگان‌های مرتبط دولتی و خصوصی می‌باشد.

ایده‌های نو و جدید در تمام طول دوره فعالیت شرکت به کار رفته است و همواره طرح‌ها و ایده‌های جدید مورد استقبال قرار می‌گیرد. پس اگر شما هم احساس می‌کنید، ایده یا طرح خاصی در سر دارید که به صنعت یا بازار گردشگری کمک می‌کند، می‌توانید به عضویت و همکاری این شرکت معتبر در آیید.

شرکت هلدینگ پارسیان توانسته است در طول دوره درخشان بیست ساله خود، فعالیت‌های و تاثیرات خاص خود را داشته باشد. به طوریکه صنعت گردشگری همپای سطح جهانی و استانداردهای بین المللی در داخل کشور نیز رونق پیدا کند. به امید اینکه روزی بتوان این صنعت را در داخل کشور بهبود بخشید و زمینه‌های پیشرفت را هم در بعد عرضه و هم در بعد تقاضا افزایش داد. حضور گردشگران داخلی و خارجی، هر دو متضمن بالا بردن کیفیت‌های گردشگری در داخل یک منطقه است.

برای همین هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان به دنبال بهتر کردن محیط‌های گردشگری برای تمامی گردشگران داخلی، خارجی و منطقه‌ای می‌باشد. پیشنهاد ما این است که برای دستیابی به صنعت گردشگری پایدار با هلدینگ توسعه و گردشگری پارسیان همگام شوید.