اهداف ما

اهداف هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان

اهداف هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان تماما همسو و هم جهت با استانداردهای جهانی و رونق بازار گردشگری است. این شرکت از سال 1385 به صورت جدی، برنامه ریزی و پلان گذاری‌های خود را برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود پی ریزی کرده است. برای همین از تمامی علاقمندان و متخصصان این حوزه دعوت به همکاری می‌کند. قبل از اینکه اهداف کلی هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان را برای شما مورد بحث قرار دهیم، این را بگوییم که این اهداف در هماهنگی با صنعت گردشگری  و اهداف آن در سطح جهانی می‌باشد. برای همین توضیحاتی در مورد جنبه‌های مختلف نیز پیوست شده است.

اهداف کوتاه مدت و بلندمدت هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در برنامه‌های خطی مشی‌های خود، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را تعریف کرده است. تمامی این اهداف در راستای تعالی و رونق گرفتن بازار گردشگری و توسعه‌ی صنعت گردشگری پایدار می‌باشد. شرحی از اهداف این شرکت در زیر آمده است. اهداف در دو دسته‌ی اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تنظیم شده‌اند:

 • از جمله اهداف اصلی شرکت، کمک به توسعه‌ی گردشگری پایدار در داخل کشور است:
  منظور از گردشگری پایدار، ارائه‌ی خدمات و در عین حال حفاظت و مراقبت از منابع موجود برای نسل‌های آینده می‌باشد. گردشگری پایدار، یکی از جدیدترین مفاهیم در عرصه‌ی صنعت گردشگری است و در عین حال مهم‌ترین آنها به حساب می‌آید. این مفهوم جدید، تکیه بر برآوردن نیازهای گردشگری دارد به طوری که کمترین اثرات تخریبی را بر روی منابع آینده‌ی جوامع داشته باشد. قرن بیستم را متعلق به صنعت گردشگری می‌دانند. صنعت گردشگری بر روی جنبه‌های مختلف یک اجتماع تاثیرات مختلف دارد. هم تاثیرات مثبت و هم تاثیرات منفی، موارد منفی سبب شده است که برای به حداقل رساندن آنها، مفهومی تحت عنوان پایداری به این صنعت وارد شود. برای همین شرکت هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان به دنبال واقعیت بخشیدن به مفاهیم پایداری در فعالیت های خود می باشد. اکوتوریسم در راستای این مفهوم در صنعت گردشگری ظهور کرده است. در مفاهیمی که کلمه ی اکو در ابتدای آنها آمده است، مهم حفظ و نگهداری محیط موجود است به طوری که کمترین دخالت را در آن داشت. این گونه می توان از جوامعی که نسبت به گردشگری گریزان هستند و دلیل آنها از بین رفتن منابع و طبیعت توسط گردشگران می باشد را نیز راضی کرد.

 

 • ارائه دادن الگوها و ایده های خلاقانه و نو در صنعت گردشگری:
  ایجاد یک محیط سرویس‌ده فعال و متمرکز برای پذیرا بودن ایده‌های جدید در این صنعت. امروزه یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در بازار گردشگری ایجاد و ارائه‌ی ایده‌های جدید است. دیگر نمی‌توان با خط مشی‌ها و روش‌های قدیمی به گسترش و بهبود این صنعت کمک کرد. برای همین ایده‌های تازه در زمینه‌ی اسکان، پذیرایی و حمل و نقل می‌تواند بسیاری از جنبه‌های این صنعت را تقویت کند. به عنوان مثال ایده‌های جدید در زمینه‌ی پذیرایی کم هزینه و کارا به توریست‌ها می تواند مورد استقبال آژانس‌ها و تورگردان‌ها واقع شود. پکیج‌های پذیرایی که کمترین آشغال را دارند، وعده‌ی کاملی هستند و در عین حال خوشمزه و قابل توزیع سریع باشند.

 • سرویس دهی به افراد و شرکت های حقوقی و حقیقی به منظور ایجاد هم افزایی و تعادل:
  از دیگر کارهایی که هلدینگ پارسیان به دنبال آن بوده و هست و تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده است، جذب و سرویس دهی به شرکت‌های حقوقی و حقیقی مختلف بوده است. رشد و گسترش صنعت گردشگری در گرو یکی شدن ذینفعان بازار گردشگری و هماهنگ شدن آنها با هم است. برای همین هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان محیطی است که این هماهنگی را حمایت می‌کند.
 • حضور فعال و موثر در بازار گردشگری داخلی و منطقه ای به منظور جذب توریست و مسافر در داخل و خارج:
  در صنعت گردشگری سه نوع کلی برای بازدیدکنندگان معرفی شده است: گردشگران داخلی، گردشگران خارجی و گردشگران منطقه ای. در این میان سه نوع گردشگری درون مرزی، برون مرزی و منطقه ای نیز وجود دارند. برای همین صنعتی موفق است که بتواند در زمینه های مختلف موفق باشد. جذب گردشگران داخلی، خارجی و منطقه ای به یک اندازه حائز اهمیت است.
 • ارائه ی خدمات آموزشی، پژوهشی و بازاریابی در صنعت گردشگری:
  البته که در این صنعت باید آموزش های صحیح انجام شود. متاسفانه بسیاری از جوامع محلی با این صنعت آشنایی کافی ندارند و بعضا برداشت های کاملا اشتباه در مورد آن دارند. برای همین نیاز است که آموزش ها و تحقیقات کافی در این زمینه به مردم داده شود. بازاریابی نیز می تواند بسیار به پیشرفت این صنعت کمک کند.
 • توسعه دادن گردشگران داخلی با برگزار کردن تورهای متنوع و جذاب در داخل کشور
 • توسعه دادن حضور گردشگران خارجی با برگزار کردن تورهای متنوع و جذاب:
  برگزار کردن تورهای متنوع و هیجانی می‌تواند به حضور گردشگری برون مرزی کمک کند. فستیوال‌های محلی و نمایش‌های آیینی یکی از جنبه‌های مهم آمدن توریست‌های خارجی به ایران هستند.
 • برگزاری و اجرای تورهای خارجی برای بازدیدکننده‌های داخلیمتناسب با خواسته و علاقه ی مخاطبین:
  هلدینگ پارسیان در صدد است که بازدیدکنندگان داخلی را در قالی تورهای مفرح و جذاب به خارج از کشور ببرد. این نوع تورها و گردش ها تماما در سطح استانداردهای جهانی است.
 • توسعه دادن خدمات گردشگری و فناوری اطلاعات:
  خدمات گردشگری شامل عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. برای همین است به این صنعت، صنعت بارانی می گویند. همچون بارانی که تمام نقاط زمین را مشمول رحمت خود قرار می دهد. مسافری که وارد یک شهر می شود، خرید می کند، غذا می خورد، بازدید می کند و در نهایت شب را در هتلی می ماند. این یعنی درگیر شدن چهار عرصه ی مختلف و بهره مند شدن آن از خدمات صنعت گردشگری.
 • توسعه و گسترش دادن ظرفیت های حمل و نقل اعم از هوایی، ریلی، دریایی و زمینی:
  از دیگر اهداف هلدینگ پارسیان این است که انواع مختلف حمل و نقل را برای مسافران و توریست ها امکان پذیر و بهبود بخشد. حمل و نقل یکی از نقطه عطف ها در صنعت گردشگری به حساب می آید. آنگاه که خطوط هوایی، مسافرت های امن و کوتاه را باب کردند و بسیاری ترجیح دادند به جای کشتی از هواپیما استفاده کنند و با آمدن اتومبیل های شخصی دیگر استفاده از قطار کم و کمتر شد. باید دید کدام حمل و نقل راحت تر و توریست پسندتر است.
 • بوجود آوردن مناطق نمونه گردشگری در داخل کشور و توسعه فضاهای گردشگری:
  در راستای گسترش و معرفی درست و درآمدزا بودن این صنعت، مناطق مهم و نمونه گردشگری معرفی شدند. فضاهای بالقوه و بالفعل گردشگری کشف و مورد توجه قرار گرفتند. اینها موجبات توجه و کارکردن بر روی بهبود و تقویت صنعت و بازار گردشگری را فراهم می کند.
 • ایجاد و گسترش فضاهای گردشگری بین راهی:
  از جمله فضاهای گردشگری مهم، فضاهای بین راهی هستند. وقتی مسافت دو مقصد زیاد است می توان فضاهای گردشگری جذاب بین راهی ایجاد کرد. این نوع فضاها شامل فضاهای اقامتی، خدماتی و تفریحی می باشد. این نوع فضاها در نوع خود اشتغال زایی نیز به حساب می آیند. برای همین در هلدینگ پارسیان به این امر توجه زیادی شده است.
 • بهره برداری و مرمت بناها و اماکن تاریخی داخل کشور به منظور حفاظت و بقا برای نسل های آینده :
  از جمله کارهایی که در گردشگری پایدار بسیار به آن توجه می شود، میراث فرهنگی و طبیعی است که سعی می شود آن را برای نسل های آینده حفظ کرد و تا جایی که امکان دارد، دست نخورده باقی بماند.
 • توسعه و گسترش فضاهای اقامتی نظیر هتل ها، متل ها و غیره و مراکز خدماتی نظیر رستوران ها، فضاهای بهداشتی در داخل کشور
 • بهبود و افزایش سرمایه سهامداران شرکت هلدینگ پارسیان در کوتاه مدت:
  سهامداران می توانند به طور موثر در فرآیند کاری و فعالیت های شرکت دخیل باشند. یکی از مهمترین اهداف شرکت، بهبود و افزایش مشارکت سهامداران می باشد.
 • گسترش بازاریابی نوین و مدرن در صنعت گردشگری داخلی:
  در هر زمینه ای باید آپدیت بود و از گردش جهانی آن مطلع بود. هلدینگ پارسیان به دنبال است که جدیدترین متدها و روش های روز دنیای مدرن را در برنامه های خود وارد کند. بدین منظور، محققان و کارشناسان این حوزه مرتب از تغییرات جهانی و فعالیت های بین المللی مطلع هستند و جنبه های مثبت و کارای آن را بررسی می کنند.

آنچه هلدینگ پارسیان در افق خود می بیند.

با مروری بر هلدینگ پارسیان و اهداف آن که به طور کامل مورد بحث واقع شد، به وضوح نشان می دهد که این شرکت تا به امروز در خدمت رسانی و سرویس دهی خود موفق بوده است. از ابتدای کار، شرکت هلدینگ پارسیان به دنبال قرار گرفتن در صدر برترین های حوزه ی تخصصی صنعت گردشگری داخلی بوده است. به طوری که بتواند در تمام زمینه های بازار گردشگری، از تقاضا و عرضه، نقش مثبت و موثری را داشته باشد. برای همین  در این عرصه به کمک های ارگان ها و نهاد های مختلف نیاز پیدا خواهد کرد. قطعا با بودن در کنار هم می توان بیشتر و موثر تر از همیشه به اقتصاد و صنعت گردشگری ایران زمین کمک کرد.