افتخارات و گواهینامه ها

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان از گذشته تا به امروز

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در سال 1385 توسط صنعت گردشگری سپهر سفر پارسیان تاسیس و راه اندازی شد. هدف‌ها روشن و در افق معینی تعریف شدند. بدین صورت که بتوان در کوتاه مدت و بلند مدت برای آنها برنامه ریزی‌های لازم انجام شود. برای همین فعالیت های مرتبط با گردشگری در سطح کشور و در سطح بین‌المللی در دستور کار مدیران و بخش‌های مختلف آن درآمد.

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان، برای هرچه نزدیک‌تر شدن به گردشگری پایدار، فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. این شرکت در بازار گردشگری، ایده‌های اخلاقی جدیدی را مطرح کرده و حضوری فعال، موثر و کارا را تا به امروز داشته است. برای همین در طول فعالیت درخشان خود بارها شایستگی جلب اعتماد مردم و دولت را کسب کرده و افتخارات و جوایزی ارزنده و معتبر را از آن خود کرده است.

با افتخارات و جوایز هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان که نتیجه ی اعتماد مردمی و ملی به این شرکت بوده است

 • تندیس فعال نمونه گردشگری داخل کشور در سال 1392 به دست رئیس جمهور وقت

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان توانست در سال 1392، تندیس فعال نمونه‌ی گردشگری را از آن خود کند. این شرکت با برگزاری تورهای داخلی مختلف و جذاب و شرکت دادن گروه‌های مختلف در این تورها، سهم بسزایی در رشد و تقویت گردشگری داخلی ایفا کرده است. برای همین شایستگی نمونه‌ی گردشگری را از دست ریاست جمهوری محترم کشور را در سال نود و دو داشته است.

 • کارآفرین برتر کشور در سال 1393 در صنعت گردشگری

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های اقتصادی صنعت گردشگری، اشتغال‌زایی و درآمدزایی است. به این صنعت، اقتصاد بارانی نیز می‌گویند و دلیل آن را نیز می‌توان تا حدودی حدس زد. شما یک مسافر را در نظر بگیرید که به شهری وارد شده است. این مسافر از جاهای دیدنی مختلف بازدید می‌کند و تمام کسانی که در اطراف و یا در داخل آن جاذبه‌های هستند، ذینفع خواهند بود.

برای رفتن به جاهای مختلف از سیستم حمل و نقل استفاده می‌کند. گروهی برای خدمت رسانی و هدایت آنها شروع به کار می‌کنند. در جاهای مختلف گروه کسب و کار و نمایشگاههای محصولات خود را برپا می‌کنند. راننده‌ها درآمد بیشتری خواهند داشت. این مسافر برای رفتن به خانه سوغاتی خواهد خرید، لذا مغازه‌ها و مراکز خرید ذینفع خواهند بود. برای خورد و خوراک و جای ماندن نیز به سراغ رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، مسافرخانه‌ها و هتل‌ها خواهد رفت. پس خود به خود بخش زیادی از یک شهر را درگیر سود خود خواهند کرد.

حال تعداد این مسافرها را زیادتر در نظر بگیرید. قطعا سود آنها چند برابر خواهد شد. هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان توانسته است در این زمینه کارآفرینی‌های زیادی را از خود نشان دهد. در همین راستا نیز جایزه‌ی کارآفرین برتر سال را در سال نود و سه، از آن خود کرده است.

 • تقدیرنامه و تشکر از معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان توانسته است اعتماد و توجه نهادهای دولتی را به خود جلب کند. خدمت صادقانه و پربازده در فرایند کلی شرکت همواره مورد توجه بوده است. برای همین در کنار دیگر جوایز و افتخارات، مورد تقدیر  و تشکر معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی نیز قرار گرفته است.

 • دریافت لوح تقدیر برای اجرای موفق تورهای صندوق بازنشستگی کشور در استانهای ایلام، لرستان،خوزستان

از جمله فعالیت های هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان برگزاری تورهای نوآورانه در داخل و خارج کشور بوده است. برگزاری این تورها در نهایت کیفیت و موفقیت بوده و برای همین در سری تورهای صندوق بازنشستگی کشور در استان های ایلام، لرستان و خوزستان، لوح تقدیر و سپاس نامه به هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان  داده شده است.

 • لوح سپاس و تقدیر جهت اجرای تورهای بازنشستگان صندوق فولاد کشور

از دیگر تورهای اجرا شده توسط شرکت هلدینگ پارسیان، تورهای بازنشستگان فولاد کشور بوده است که برای این تور نیز مورد تشکر و تقدیر قرار گرفته است.

 • لوح سپاس به جهت حضور موفق در نمایشگاه زمستان 1392 از مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان

در سال 1392 در شهر همدان که امروزه توانسته در صنعت گردشگری تلاش ها و دستاوردهای خوبی را از آن خود کند، و در سال 97 بیشترین توریست را به خود دید، نمایشگاهی در فصل زمستان برگزار شد. هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در این نمایشگاه حضور موثر و فعالی داشت. در پایان این نمایشگاه از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به خاطر حضور موفق در طول نمایشگاه مورد تقدیر و تشکر واقع شد.

 • عضویت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی(یاتا)

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی که تحت عنوان یاتا نیز شناخته می شود، یک سازمانی فرامرزی است که 260 شرکت هواپیمائی در آن عضو هستند. این شرکت بزرگ در ماه آوریل سال 1945 در شهر هاوانا، کوبا تاسیس و شروع به کار کرد. یاتا امروزه 83 درصد از کل ترافیک هوایی جهان را به اختصاص خود درآورده است. این را هم بدانید که دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونترال کانادا قرار دارد.

از جمله اهداف این شرکت بین المللی می توان به توسعه و افزایش میزان حمل و نقل هوایی ایمن و اقتصادی، تشویق بازرگانی هوایی و مطالعه مسائل تخصصی مربوط به آن، ایجاد همکاری های مستقیم و غیر مستقیم میان شرکت های هواپیمائی و دست اندرکاران حمل و نقل هوایی بین المللی و همکاری با دیگر شرکت های بین المللی از جمله ایکائو می باشد. و اما چه کسانی عضو این شرکت جهانی هستند.تمام شرکت های هواپیمائی که دارای پروازهای منظم خارجی هستند و دولت آنها عضو ایکائو است در این شرکت عضو هستند.

این اعضا، در دو گروه دسته بندی می شود، اعضای فعال و اعضای وابسته. هر دو گروه در جلسات شرکت می کنند اما حق رای با اعضای فعال است. هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان ، یکی از اعضای این انجمن بین المللی می باشد.

گستره ی فعالیت های هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان

در ادامه تعدادی از شرکت ها و ارگان ها که در ارتباط و تحت قرارداد با شرکت هلدینگ پارسیان می باشند را به شما معرفی می کنیم.

 • گروه خودروسازی سایپا
 • صندوق بازنشستگی کشوری
 • صندوق حمایت از بازنشستگان صنعت فولاد کشور
 • شرکت سهامی بیمه ایران
 • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران
 • شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
 • کانون اتومبیلرانی و جهانگردی جمهوری اسلامی ایران
 • بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق غربی کشور
 • شرکت ایده پردازان پارسیان وابسته به دانشگاه خوارزمی
 • ستاد بیمه درمان و سلامت کشور
 • کارکنان شرکت تبلیغاتی و بازاریابی رسش
 • کتابخانه و موزه ملی کشور
 • تعاونی فرهنگیان استان لرستان
 • استانداری استان لرستان

چشم اندازی به هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در سال 1394 به طور رسمی به ثبت رسید در حالی که فعالیت های رسمی و جدی خود را پیش تر آغاز کرده بود. در این میان توانسته است که چندین جایزه ملی و تقدیرنامه های کشوری و برتر را از دستان رئیس جمهور، معاونان و رئیسان ارگان های مختلف از آن خود کند. این شرکت اهداف خود را در قالب پروژه های عملی محقق کرده است. برای همین در طول عمر بیست ساله ی خود توانسته اعتمادهای مردمی و دولتی را به خود جذب کند.

هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان در واقع تلاشی تیمی است که بتوان بازار گردشگری را در زمینه های مختلف عرضه و تقاضا بهبود بخشید و گام های موثر و مفید را در راه رسیدن به استانداردهای بین المللی و گردشگری پایدار برداشت. برای همین مشارکت های نهادهای خصوصی و دولتی و ایده های نو را همیشه پذیرا بوده است.

امروزه در بخش های خصوصی و دولتی شاهد اقدامات مختلفی در زمینه ی اقتصاد چتری گردشگری می باشیم. منفعت ها و سودهای خاص خود در هر زمینه قابل توجه است. اما برای نزدیک شدن به آنچه در سطح جهانی بر روی آن کار می کنند، ناگزیر به ایجاد اتحاد میان بخش های مختلف جامعه می باشیم.

در ایران با چالش های زیادی در عرصه ی صنعت گردشگری مواجه هستیم. از جمله این چالش ها و مشکلات می توان به ظرفیت اندک فرودگاههای بین المللی، کمبود واحدهای اقامتی، کاستی های حمل و نقل، آموزش نامناسب نیروی انسانی، وضعیت نامطلوب در سرویس های بهداشتی و خدمات عمومی، کیفیت ارائه خدمات و کم بودن مراکز رفاهی، نبود تنوع غذایی در رستوران ها، ساماندهی نامناسی اماکن تاریخی و فرهنگی و زیر ساخت های مالی نامناسب اشاره کرد.

همانطور که می دانید، پایه ی صنعت گردشگری بر اساس سفر است و برای مسافر باید هر آنچه در سفر به آن نیاز پیدا خواهد کرد مهیا باشد. وگرنه رونق و بهبود آن با مشکل مواجه خواهد شد. ایجاد زیرساخت های مناسب، مراکز رفاهی مناسب، سرویس های بهداشتی در دسترس، آموزش صحیح و تخصصی نیروی انسانی، بهبود رستوران ها و مراکز اقامتی و موارد مشابه می تواند در میزان صادرات گردشگری نقش بسزایی داشته باشد.

همانطور که می دانید باید میان بخش های مختلف عرضه و تقاضا، هارمونی و توازن وجود داشته باشد. شاید وقت آن رسیده است که تجدید نظر کلی و اساسی در بخش های مختلف صنعت گردشگری بخصوص در شهرهای کوچک تر اتفاق بیفتد. این دقیقا همان مساله ای است که هلدینگ توسعه گردشگری پارسیان با همراهی ارگان های همکار در صدد برآوردن آن می باشد.